ПРИЈЕМНИ ИСПИТИ ЗА УПИС У ОСНОВНУ МУЗИЧКУ ШКОЛУ ШКОЛСКЕ 2024/2025

Пријаву за пријемни испит можете преузети овде,
а попуњену пријаву је потребно послати на мејл msjosifmarinkovic.beograd@gmail.com ,
на који нам можете писати и уколико имате било какава додатна питања у вези са пријемним или уписом.

Пријемни испити за упис у први разред основне музичке школе
ће се одржати:

У матичној школи (Крунска 8, I спрат):

14. маj (уторак) у 18 часова
23. мај (четвртак) у 18 часова
03. јун (понедељак) у 18 часова
14. јун (петак) у 18 часова
19. јун (субота) у 17 часова

Инструменти које деца могу изабрати у матичној школи:
виолина, виола, виолончело, контрабас
флаута, обоа, кларинет, саксофон, фагот
хорна, труба, тромбон,
хармоника, соло певање, клавир, гитара

РЕЗУЛТАТЕ пријемних испита одржаних у марту и априлу можете видети на овде.
УПИС ученика ће бити после 6. маја. Тачан датум и време ће бити послати на мејл остављен у пријави 29.04.2024.
Ако не добијете мејл у понедељак, обавезно нам пишите на msjosifmarinkovic.beograd@gmail.com

На издвојеном одељењу на Карабурми
(у ОШ „Јован Поповић“, ул. Маријане Грегоран 62)
од 12 до 14 часова:

РЕЗУЛТАТИ пријемних испита на Карабурми се могу видети овде.
Тачан датум и време уписа ће бити послати на мејл остављен у пријави од 7. маја.

Инструменти које деца могу изабрати на Карабурми:
виолина, виолончело, хорна, флаута, хармоника, гитара и клавир

На издвојеном одељењу на Новом Београду
(у ОШ „Марко Орешковић“, ул. Отона Жупанчича 30)

16. мај (четвртак) у 18:00

Инструменти које деца могу изабрати на Новом Београду:
хармоника, виолина, клавир и гитара

На пријемном испиту се проверавају музичке способности. Неопходно је да ученик припреми једну песму по свом избору.

Додатне информације о похађању наше основне музичке школе, можете прочитати овде.

У први разред основне музичке школе у трајању од шест година, виолина, виола, виолончело, гитара, клавир, хармоника, флаута може да се упише ученик од 9 година и млађи.

За кларинет, хорну, трубу, тромбон и фагот, који такође трају шест година, може да се упише ученик од 11 година и млађи.

У први разред основне музичке школе у трајању од четири године – контрабас, може да се упише ученик од 11 година и млађи.

У први разред соло певања, које траје четири године, може да се упише,
за женске гласове ученик од 13 година и старији а за мушке гласове – од 16 година и старији.

У први разред основне музичке школе може да се упише и ученик старији него што је предвиђено или дете предшколског узраста, уколико на пријемном испиту испољи изузетне музичке способности.

Након пријемног испита и објављивања спискова ученика који су примљени, упис ће се вршити према распореду који ће бити благовремено објављен.

Резултате досадашњих пријемних можете видети овде.