Мастер клас проф. Наталије Младеновић у нашој школи

У нашој школи, 1. фебруара 2023. године, одржан је мастер клас
проф. Наталије Младеновић (Факултет музичке уметности, Београд)

На мастер класу је учествовало више ученика наше средње школе:
Нина Костић (4. СМШ) и Лука Вермезовић (1. СМШ) из кл. Марије Симић,
Наталија Дедијер (4.СМШ, кл. Александра Кастратовић),
Дамјан Вићентић (1. СМШ, кл. Садра Петковић),
Ирена Орић (1. СМШ) и Маша Новаковић (2. СМШ) из кл. Драгане Кесић.

Мастер клас је протекао уз конструктиван рад и лепу комуникацију, са жељом да се сарадња са професорком настави и у наредном периоду.

Проф. Наталија Младеновић је дипломирала на Конзерваторијуму „Чајковски“ у Москви. Поред успеха на многим такмичењима, наступала је соло и у сарадњи са истакнутим домаћим и светским извођачима: Кирилом Родином, Мишом Мајским, Ксенијом Јанковић, Сретеном Крстићем, Матејом Маринковићем и другима. Учествовала је на бројним фестивалима као што су БЕМУС, НИМУС, НОМУС, Чело фест, Међународна трибина композитора, а била је и вишегодишњи званични клавирски сарадник на такмичењу Музичке омладине.